chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów, których nie udało się uratować, podczas leczenia, zajmuje się ona  leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych a także zajmowanie się implantami zębowymi. To jedna z kluczowych ale i trudniejszych gałęzi stomatologii.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii stomatologicznej należą:

 • Ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i niewyrzniętych).
 • Odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, ekstrakcje zębów mądrości.
 • Plastyka połączeń z zatoką szczękową.
 • Odbarczanie torbieli.
 • Zabiegi regeneracyjne.
 • Leczenie powikłanych ropni oraz przetok ustno-twarzowych.
 • Resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje.
 • Zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian zapalnych błony śluzowej.
 • Przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego – podcinanie wędzidełek.
 • Terapie ortopedyczne złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy.
 • Leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych.
 • Chirurgia implantologiczna.
 • Resekcja wierzchołka korzeni.
 • Podnoszenie dna zatoki.

Zabiegi z zakresu chirurgii to także działania, które mają przygotować pacjentów do zabiegów z innych dziedzin, jak na przykład protetyka. Protezy zastępują często brakujące uzębienie. Mają one właściwości zdrowotne oraz estetyczne. Dzięki niej pacjenci odzyskują pewność siebie i piękny, zdrowy uśmiech.

Warto wiedzieć, że oprócz chirurgii stomatologicznej istnieje także często utożsamiana z nią chirurgia szczękowa. Nie zajmują się one jednak tym samym. Chirurgia stomatologiczna ma węższy zakres, zarówno co do obszaru ciała, którym się zajmuje, jak i rodzajów zabiegów. Chirurgia szczękowa z kolei dotyczy większego obszaru – nie tylko jamy ustnej, ale też kości szczęki oraz okolic szyi. Rzadziej zajmuje się natomiast zębami. Nasi lekarze wyczerpująco udzielą wszystkich informacji oraz odpowiedzą na wszystkie pytania związane z danym zabiegiem.

Zakład Stomatologiczny Trident to najwyższej jakości chirurgia stomatologiczna w Łodzi. Zatrudniamy najlepszych dentystów w mieście, którzy mają doświadczenie, umiejętności oraz odpowiednie podejście do swoich pacjentów. Jednocześnie, chirurgia stomatologiczna w Łodzi to w naszym wykonaniu gwarancja tego, że nie będzie Państwa bolało, nie będziecie Państwo oczekiwali długo na wizytę, a do tego nie będzie ona kosztowała zbyt wiele. W naszym zakładzie stomatologicznym stawiamy nie tylko na wysokiej klasy personel oraz korzystne warunki, ale także na nowoczesny sprzęt. Wszystko to sprawia, iż zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w Tridencie cechują się solidnością, precyzją oraz sprawnością działania.

Zapraszamy bardzo serdecznie do konsultacji, w trakcie której odpowiemy na wszystkie pytania, przedstawimy warunki finansowe ( zabiegi chirurgiczne nie są u nas wygórowane cenowo ), a także dopasujemy indywidualnie techniki leczenia – w końcu każdy pacjent jest inny. Można śmiało powiedzieć, że chirurgia stomatologiczna w Łodzi w Tridencie to w tym momencie najbardziej odpowiedni wybór. Zapraszamy bardzo serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu i ustalenia terminu konsultacji. Nie ma najmniejszego sensu zwlekać, w końcu chodzi o Państwa zęby.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż ból zęba oraz inne problemy mogą przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu. Nadejść mogą w najmniej spodziewanym momencie, nie powinniśmy ich ignorować ponieważ mogą zwiększać ryzyko trwałego uszkodzenia, a także potrzebę bardziej rozległego i kosztownego leczenia później.

Swoim pacjentom gwarantujemy indywidualne podejście, profesjonalność  niskie i atrakcyjne ceny oraz komfort przy wykonywaniu zabiegu.